بازاریابی اینترنتی و تعریف آن :

بازاریابی اینترنتی این گونه تعریف می شود که شما هر گونه فعالیتی برای معرفی محصول ، برند ، محصول و خدمات خود در بستر اینترنت انجام می دهید را می گویند.

در دنیای امروز اکثر مردم بیشتر با موبایل و کامپیوتر در بستر اینترنت به گشت زنی مشغول هستند. تا بخواهند تابلو یا بیلبوردی رو در سطح شهر بخوانن. و طبق آمارها ایرانی ها در روز بیش از 8 ساعت را مشغول به گشت زنی در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی می باشند.

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

پس در حال حاضر بهترین مکان برای سرمایه گذاری و فعالیت اینترنت می باشد. شما با ورود به کسب و کار اینترنتی می توانید در زمان های کوتاهی به درآمدهای زیادی برسید. خیلی ها هستند روزانه چندین میلیون از طریق اینترنت کسب درآمد می کنند. و این رو باید بگم که محدودیتی در میزان درآمد از طریق اینترنت نیست و شماها میلیاردها تومان می توانید از طریق بازاریابی اینترنتی کسب کنید.

در ادامه با روش های مختلف بازاریابی اینترنتی آشنا می شوید.

 

اولین نوع بازاریابی اینترنتی = سئو

در این نوع از بازاریابی اینترنتی شما باید وبسایت خود را برای موتورهای جست و جو بهینه کنید و سئو مخفف Search Engine Optimization می باشد.

بازاریابی اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

بزارید با یک مثال مفهوم سئو رو بهتر برای شما باز کنم. مثلا شما یک وبسایت در رابطه با دکوراسیون داخلی دارید. و دوست دارید بازدید کنندگان زیادی داشته باشید. برای این کار باید محتوای وبسایت خود را با کلمه کلیدی دکوراسیون داخلی سئو کنید. وقتی این کارو انجام دادید اگر شخصی در گوگل سرچ کنه دکوراسیون داخلی وبسایت شما در رتبه اول نمایش داده می شود.

پس به صورت رایگان با استفاده از این روش بازاریابی اینترنتی شما می توانید جذب ترافیک کنید. پس وقتی ما محتوای وبسایت خود را سئو کنیم در صفحه اول گوگل و رتبه های برتر قرار می گیریم. و این کار باعث میشه بازدیدکنندگان بیشتری به وبسایت شما بیان و درآمد بیشتری کسب کنید.

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

طبق آمارها 94 درصد افراد بر روی سه رتبه اول گوگل کلیک می کنند. پس ما باید با سئو تخصصی وبسایت خود را به رتبه های برتر گوگل بیاوریم تا بازدید بیشتری بدست بیاوریم.

همچنین شما می توانید صفر تا صد سئو رو به زبانی خیلی ساده فرا بگیرید فقط کافی است بر روی آموزش سئو تخصصی به زبان ساده کلیک نمایید.

 

دومین نوع بازاریابی اینترنتی = گوگل ادوردز

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

در این روش از بازاریابی اینترنتی شما به ازای هر کلیک پول پرداخت می کنید که اسم اصلی این روش  SEM یا Search engine marketing  می باشد. پس در این روش شما به گوگل پول می دهید تا شما رو بدون دردسر به رتبه اول بیاره و وقتی هزینه رو کم میکنه که کسی بر روی وبسایت شما کلیک بکند. این روش یکی از بهترین و موثرترین روش های بازاریابی هست که نرخ بازگشت خیلی خوبی دارد. و در ابتدای کار پیشنهاد می کنم حتما از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنید.

برای این کار باید به وبسایت addwords.google.com مراجعه کنید. و با ساخت یک اکانت و اجرای کمپین تبلیغاتی شروع به جذب بازدید کننده بکنید.

 

سومین نوع بازاریابی اینترنتی = ایمیل مارکتینگ

یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی ، ایمیل مارکتینگ می باشد که هنوز که هنوزه خوب جواب می دهد و واقعا کارساز می باشد. 

بازاریابی اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

شما در این روش با دریافت ایمیل های کاربران و اجرای کمپین های تبلیغاتی می توانید به معرفی برند، محصول و یا خدمات خود بپردازید . و اگر این کمپین ها اصولی اجرا شوند می توانید برند خودتان را به همه معرفی کنید، می توانید بازدید کنندگان وبسایت خود را به مشتری های وفادار تبدیل نمایید.

ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار برای افزایش ترافیک وبسایت بدون پرداخت هزینه می باشد. و شما با ارسال ایمیل های هدفمند می توانید فروش وبسایت خودتان را ده ها برابر کنید.

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این روش بازاریابی اینترنتی قابلیت اتوماسیون شدن آن می باشد. شما می توانید یک کمپین اتوماتیک بسازید تا این کمپین بدون گرفتن وقت شما به صورت اتوماتیک تا هر زمان که بخواهید بازاریابی کسب و کار شما را انجام دهد.

برای مطالعه مقاله جامع ایمیل مارکتینگ بر روی ایمیل مارکتینگ چیست کلیک کنید

 

چهارمین نوع بازاریابی اینترنتی = بازاریابی محتوا

در این روش شما با ایجاد محتواهای ارزشمند و هدفمند شروع به جذب مخاطبان هدف می کنید . و سپس با تبدیل این مخاطبان به علاقمند، می توانید محصولات و خدمات خود را به فروش برسانید.

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

در واقع شما با انتشار محتواهای ارزشمند و رایگان به مشتری متخصص بودن خود و تیم تان را می فهمانید. و وقتی مشتری به متخصص بودن شما ایمان بیاورد یک حس وفاداری در اون ایجاد می شود که خرید از شما را به رقبایتان ترجیح می دهد. و باعث می شود که حتی تبلیغات دهان به دهان هم برای شما انجام دهد.

پس در دنیای رقابت امروز بهترین راه جلب اطمینان مشتری و بازایابی اینترنتی، بازایابی محتوا می باشد. و کسی برنده هست که ارزشمندترین و کارآمدترین محتواها را برای مشتری تولید کند.

 

این مقاله ارزشمند ادامه دارد….

 

اینستاگرام آکادمی سعیدنوری

برای دریافت جدیدترین آموزش ها در حوزه بازاریابی اینترنتی و آخرین تخفیفات آکادمی سعیدنوری ما را در اینستاگرام با کلیک بر روی تصویر زیر دنبال نمایید.